fbpx

Holenderskie kwiaty przyozdobią Plac Świętego Piotra na Wielkanoc

Świąteczną dekorację zaprojektował holenderski florysta z Posterholt

Uroczyste błogosławieństwo Urbi et Orbi wygłosi papież Franciszek w niedzielę 21 kwietnia 2019 r. W okresie Świąt Wielkanocnych Plac św. Piotra w Rzymie znów będzie pełen holenderskich kwiatów i roślin. Piękne kwiaty dostarczą do Włoch holenderscy ogrodnicy. Za florystyczną aranżację odpowiedzialny będzie Paul Deckers, który dekoruje tą uroczystość od 1988 roku. Kwiatem przewodnim dekoracji będzie w tym roku strelicja.

Zdjęcie Flora Holland

Paul Deckers projektuje dekoracje i wybiera kolory w porozumieniu z Watykanem.
W ostatnich tygodniach holenderscy plantatorzy robili co w ich mocy, aby zapewnić piękne morze kwiatów na Plac Świętego Piotra.

Papież Franciszek prowadzi Mszę Wielkanocną na placu św. Piotra w Watykanie.
Zdjęcie Reuters

Piękna roślina z dżungli

Głównym kwiatem w zeszłym roku był storczyk Cymbidium. Ten kwiat zostanie również włączony do tegorocznego projektu. Dlaczego Paul wybrał strelicję? „To piękna roślina z dżungli o fantastycznych kolorach. Pomarańczowy i niebieski dodają potężnego efektu i królewskiego dotyku”. Paul odkrył, że strelicja ma związek z wiarą chrześcijańską. „Roślina reprezentuje nieśmiertelność i wolność. Płomienie w roślinie symbolizują Ducha Świętego zstępującego na apostołów. Piękne, prawda? Zamierzam opowiedzieć tę historię, jak tylko wrócę do Watykanu”.

Kwiaty na uroczystość, z których będzie korzystać Paul, dostarczą holenderscy producenci strelicji.

Zdjęcie Flowerweb

Wielkanocne błogosławieństwo

Cała holenderska branża kwiatowa, w tym Royal FloraHolland, jest zaangażowana w tę formę promocji Holandii. „To fantastyczna promocja naszych produktów” – mówi Deckers. Holenderski przemysł kwiaciarski od ponad trzydziestu lat dostarcza dekoracje kwiatowe na nabożeństwo wielkanocne na placu św. Piotra w Rzymie. Papież Franciszek udzieli błogosławieństwa wielkanocnego Urbi et Orbi pośród pięknych kwiatów w niedzielę 21 kwietnia 2019 r. Kwiaty i rośliny wyjadą w podróż do Rzymu z Keukenhof we wtorek 16 kwietnia 2019 r.

W tym filmie Paul Deckers wyjaśnia, dlaczego strelicja będzie florystycznym motywem przewodnim tegorocznej dekoracji.
Ten film został stworzony przez Dutchmuse.

Informacje Flora Holland

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.